چهار درصد

نحوه دریافت وامهای 4 درصد از بانک قرض الحسنه مهر ایران

چهار درصد

نحوه دریافت وامهای 4 درصد از بانک قرض الحسنه مهر ایران

در این وبلاگ اطلاعاتی در رابطه با نحوه دریافت وام های قرض الحسنه از بانک قرض الحسنه مهر ایران ارایه میشود.
این وبلاگ متعلق به بانک فوق نیست و نویسنده وبلاگ نماینده این بانک نمی‌باشد.
برای اطلاعات بیشتر به شعب بانک مراجعه کنید.
سایت رسمی بانک در آدرس www.qmb.ir قرار دارد.
در ضمن نظرات خصوصی در رابطه با وام پاسخ داده نمیشوند.

با تشکر از بازدید شما و مطالعه این وبلاگ

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

سلام

 سپرده های سرمایه گذاری در جهت پرداخت وامهای سود دار از قبیل مشارکت مدنی و مضاربه استفاده میشوند. در نظام بانکی ایران فقط بانکهای قرض الحسنه هستند که سپرده سرمایه گذاری ندارند و و تمام فعالیت آنها در زمینه قرض الحسنه هست. یعنی نه سود پرداخت میکنند و نه سود میگیرند و فعالیت آنها بر مبنای کارمزد حداکثر4 درصدی وام میباشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در طول دوران فعالیت خود وام های زیادی به افراد نیازمند (بدون سپرده گذاری وام گیرنده) پرداخت کرده است.

افرادی هستند که در این بانک حساب دارند و توقع دریافت وام هم ندارند. اما تعداد این افراد اندک هست.

منابع حاصل از سپرده این افراد جهت پرداخت وام هایی از قبیل وام های ازدواج، تامین جهیزیه، تامین درمان، اشتغال زایی معرفی شده از طرف کمیته امداد و بهزیستی، اشتغالزایی زندانیان آزاد شده و رفع احتیاجات ضروری نیازمندان استفاده میشود.

با توجه به اینکه در ایران سازمان و نظام مالی جایگزینی برای کمک به افراد نیازمند و پرداخت وام به آنها وجود ندارد(تا آنجا که من اطلاع دارم)، بدینوسیله از شما بازدید کننده محترم این وبلاگ تقاضا میکنم که در این بانک سپرده قرض الحسنه افتتاح کنید و امور بانکی خود را از طریق این بانک انجام دهید. تا شما هم در کمک به افراد نیازمند و گسترش فرهنگ قرض الحسنه نقش داشته باشید.

تمامی حسابهای این بانک به صورت قرض الحسنه هست و سودی به سپرده شما تعلق نمیگیرد. انواع حساب قرض الحسنه جاری و پس انداز در این بانک افتتاح میشود.

چند نوع حساب خاص نیز در این بانک طراحی شده است که صاحب حساب نمیتواند وام بگیرد بلکه کلیه منابع این حسابها جهت پرداخت وام بدون سپرده گذاری، به نیازمندان مورد نطر بانک جهت تامین جهیزیه و .. تخصیص داده میشود.

کلیه خدماتی که از سایر بانکها با مجوز بانک مرکزی ارایه میدهند از طریق این بانک هم اراییه میشود. فقط ضمانت نامه و سپرده سرمایه گذاری ندارند.

نظرات  (۲)

من می خواهم مبالغی در بانک قرض الحسنه مهر ایران سپرده گذاری کنم و از محل آنها به افرادی نیازمندی که معرفی می کنم وام قرض  الحسنه پرداخت شود با اقسط 60 ماهه .   البته بانک هم معادل سپرده من به مبلغ اضافه کند و به افراد معرفی شده پرداخت کند . ضمنا سپرده را در پایان ماه 60 ام برداشت کنم و وصول اقساط و مسئولییت آن با بانک باشد  و پرداخت اصل سپرده  در پایان ماه 60  توسط بانک تضمین شود . چنین خدمانی در بانک قرض الحسنه مهر ایران ارائه می شود؟
پاسخ:
بله
به نام طرح حمایتی معروف است که معمولا توسط سازمانها پرداخت میشود. 
باید با شعبه تماس بگیرید تا قرارداد مربوطه تهیه شود

من می خواهم در بانک مهر  حساب باز کنم  و  پس از گذشت سه ماه  افراد نیازمند  و بیماران سرطانی  را به صورت کتبی معرفی کنم  و از محل  معدل حساب من به آنها  وام قرض الحسنه  با کارمزد  صفر درصد پرداخت شود کارمزد 4 درصد هم  از حساب من کسر شود   و این امکان باشد با اضافه کردن موجودی حساب  افراد بیشتری را مرتب معرفی کنم . بانک هم از معرفی شدگان طیق ظوابط خودش  وثیقه باشد  و تا حد امکان هم من  برای وام گیرندگان ناشناس بمانم . البته مبلغ در حساب من مسدود نشود بلکه بر اساس معدل حساب  وام ها پرداخت شود . آیا در بانک مهر این چنین خدمات قابل ارائه است و سقف تسهیلات چقدر است

پاسخ:
اگر بخواهید بر اساس معدل حساب باشد، باید تفاهمنامه ای با مدیریت شعب استان، در این زمینه منعقد گردد.
سقف وام هر نفر هم 15 میلیون تومان است.